Návody na ošetrovanie

Kategórie
 
 
 
 
 

Návod na údržbu ratanového záhradného nábytku

Ratanový záhradný nábytokZáhradný ratanový nábytok z našej ponuky sa vyrába z rôznych druhov umelého ratanu. Všetky druhy ratanu zaradené do nášho sortimentu sú UV - stále a odolné voči poveternostným vplyvom. Masívna hliníková konštrukcia s pevným ratanovým výpletom významne predlžuje živornosť záhradného nábytku z umelého ratanu. Poťahy  sa vyrábajú z odolných látok s nešpinivou povrchovou úpravou, 100% polyester. Ratanový záhradný nábytok môže byť celoročne umiestnený v exteriéri, pri čom je pomerne nenáročný na údržbu.

 

Návod na ošetrovanie teakového záhradného nábytku

Teakový záhradný nábytokTeakové drevo sa získava z tropickej dreviny Tectona grandis. Pravé teakové drevo je tvarovo stále a vďaka vysokému obsahu oleja mimoriadne odolné. Teakové drevo priamo vystavené poveternostným podmienkam má v priemere životnosť 40-50 rokov. Záhradný nábytok z teakového dreva môže mať rôzne odtiene v závislosti od veku stromov a krajiny pôvodu. Po ošetrení nábytku teakovým olejom sa tieto rozdiely spravidla stratia. Teakové drevo vystavené slnečnému žiareniu a daždivému počasiu postupne zvetráva, čo sa prejavuje farebnou zmenou povrchu. Nemá to však žiadny vplyv na trvácnosť materiálu. Vzniká tzv. Striebrosivá ušľachtilá patina, ktorú drevo nadobúda po 2 až 3 mesiacoch. Zvetrávaniu nábytku môžete zabrániť pravidelným ošetrovaním teakovým olejom. Po ošetrení nábytku teakovým olejom nadobudne drevo tmavší odtieň a zvýrazní sa jeho textúra. Zriedkavo sa objavujúce drobné trhlinky v dreve sú typickou vlastnosťou pravého teakového dreva a nemajú zásadný vplyv na životnosť nábytku.

 

Návod na údržbu záhradného nábytku Capri

Hliníkový záhradný nábytokDizajnový záhradný nábytok Capri sa vyrába z masívnej hliníkovej konštrukcie. Brúsený hliník je trendová povrchová úprava, ktorá evokuje vzhľad nerezovej ocele. Nábytok je kombinovaný s plastovou imitáciou dreva. Atraktívna sivohnedá farba s priznaným reliéfom je inšpirovaná populárnym teakovým drevom. Nábytok Capri odoláva všetkym poveternostným vplyvom a je mimoriadne nenáročný na údržbu. 

 

Ako správne používať slnečník s hliníkovou konštrukciou

Hliníkový slnečník HawaiŠiroký sortiment slnečníkov s hliníkovou konštrukciou umožňuje vybrať si vždy ten správny model na každú terasu. Najjednoduchší model je základný slnečník Elise s kľukovým mechanizmom a možnosťou naklápania. Vhodný je najm na malé terasy alebo k lehátkam. Výhodou slnečníkou Elise je, že sú pomerne ľahké a dá sa s nimi jednoducho manipulovať. Z pohľadu stolovania v záhrade určite oceníte závesný slnečník Roma bez stredovej tyče. Konštrukčne najvyspelejšie sú elegatné modely Hawai. Konštrukcia týchto masívnych slnečníkov umožňuje naklápanie zvisle, resp. u vybraných modelov zvisle a vodorovne súčasne. Slnečníky Hawai sú ponuke sú vo viacerých veľkostiach a farebných prevedeniach.

 

Bezpečnosť pri používaní a ošetrovanie bavlnených závesných kresiel

pohodlné závesné kresloZávesné kreslá a lôžka, bežne nazývané hojdacie siete, sú pôvodnými výrobkami z exotického San Salvodoru. Vyrábajú sa tradičnými postupmi v malej rodinnej manufaktúre. Ručne tkané bavlnené látky sa vyznačujú pestrými a výnimočne sýtimi farbami, ktorých odtiene a vzájomné kombinácie nadväzujú na ľudovú kultúru domorodého obytateľstva. Klasické závesné lôžko (hamock), na rozdiel od závesného kresla (hamock chair), si vyžaduje na upevnenie dva pevné body. Aby ste závesné lôžka albo kreslá mohli bez obáv používať je nutné dodržaž základné bezpečnostné zásady.

 

Návody na očetrovanie záhradných plynových grilov

grilovanie na plynovom grilePlynové grily Grandhall ponúkajú nekonečnú škálu možností na prípravu jedla. Môžete na nich grilovať, piecť, variť, dusiť aj zohrievať. Všestranným spôsobom môžete upravovať rozličné druhy mäsa, rýb, hydiny, zeleniny, zemiakov a iných príloh, ktoré môžete ponúkať súčasne. Plynové grily vyvinú v priebehu niekoľkých minút vysokú teplotu, ktorú môžete jednoducho regulovať. Zabudovaný teplomer a niekoľko možností nastavenia plynových horákov vám umožní dosiahnuť správnu teplotu.

 

Ošetrovanie záhradného nábytku Tintinhal

Hliníkový záhradný nábytokZáhradný nábytok Tintinhal nájdete výhradne v našej kolekcií. Tradičné vzory a tvary vychádzajú z klasického kovového záhradného nábytku. Vyrába sa z liateho hliníka. Nábytok je dostatočne masívny ale napriek tomu neporovnateľne ľahší ako obdobný záhradný nábytok zo železa. Povrchová úprava je polomatná prášková vypalovaná farba, tmavosivá s náznakom jemného patinovania.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia