null

Kategórie
 
 
 
 
 

Návod na údržbu ratanového záhradného nábytku

Ratanový záhradný nábytokZáhradný ratanový nábytok z našej ponuky sa vyrába z rôznych druhov umelého ratanu. Všetky druhy ratanu zaradené do nášho sortimentu sú UV - stále a odolné voči poveternostným vplyvom. Masívna hliníková konštrukcia s pevným ratanovým výpletom významne predlžuje živornosť záhradného nábytku z umelého ratanu. Poťahy  sa vyrábajú z odolných látok s nešpinivou povrchovou úpravou, 100% polyester. Ratanový záhradný nábytok môže byť celoročne umiestnený v exteriéri, pri čom je pomerne nenáročný na údržbu.

Bežná údržba: Ratanový nábytok sa odporúča čistiť vlažnou vodou a bežným prostriedkom na umývanie riadu. Nevhodné sú agresívne alebo bieliace čistiace prostriedky. Na čistenie je vhodná hubka, v prípade väčšieho znečistenie jemná kefka. Poťahy na záhradný nábytok, pokiaľ nie je uvedené inak, sa odporúča prať pri teplote 30°C, nevhodné je sušenie v bubnovej sušičke. Počas daždivého počasia odkladajte poťahy do suchej miestnosti alebo iným spôsobom chráňte pred dažďom a nadbytočnou vlhkosťou. Ak poťahy zmoknú treba ich čo najskôr poriadne vysušiť.

Uskladnenie počas zimných mesiacov: Po skončení letnej sezóny sa odporúča nábytok uskladniť v suchej miestnosti. Ak toto nie je z priestorových dôvodov možné je vhodné nábytok chrániť zakrývacími plachtami na záhradný nábytok. Pred zakrytím nábytku na dlhšie obdobie sa uistite, že je nábytok suchý a zbavený hrubých nečistôt. Zakrývaciu plachtu imiestnite tak aby dažďová voda mohla voľne odtekať a nehromadila sa na nábytku. Počas zimných mesiacov ratanový nábytok pravidelne kontrolujte či sa nevytvárajú plesne alebo či sa do nábytku nenasťahovali nežiadúci nájomníci napr. myši apod. Zakrývaciu plachtu príliš nesťahujte ani neutesňujte aby ste nezabránili prístupu vzduchu k nábytku a nevyhnutnému odvetrávaniu. Poťahy alebo aspoň návliečky umiestnite v suchej miestnosti. V našom sortimente nájdete vhodnú zakrývaciu plachtu na každý model ratanového záhradného nábytku.

návod na ošetrovanie umelého ratanu
Návod na údržbu záhradného nábytku z umelého ratanu 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia