null

Kategórie
 
 
 
 
 

Bezpečnosť pri používaní a ošetrovanie bavlnených závesných kresiel

pohodlné závesné kresloZávesné kreslá a lôžka, bežne nazývané hojdacie siete, sú pôvodnými výrobkami z exotického San Salvodoru. Vyrábajú sa tradičnými postupmi v malej rodinnej manufaktúre. Ručne tkané bavlnené látky sa vyznačujú pestrými a výnimočne sýtimi farbami, ktorých odtiene a vzájomné kombinácie nadväzujú na ľudovú kultúru domorodého obytateľstva. Klasické závesné lôžko (hamock), na rozdiel od závesného kresla (hamock chair), si vyžaduje na upevnenie dva pevné body. Aby ste závesné lôžka albo kreslá mohli bez obáv používať je nutné dodržaž základné bezpečnostné zásady.

Upevnenie závesného lôžka: Závesné kreslá a lôžka majú nosnosť 110 kg. Aby ste výrobok mohli bez obáv používať, pred inštaláciou sa uistite, že vami vybrané miesto a zvolený spôsob ukotvenia má tiež minimálnu nosť 110 kg.

Závesné lôžko (hamock) sa pripevňuje na dva pevné body v exteriéri napr. kmene alebo konáre stromov, ploty, stĺpy, altány a pod. Minimálna vzdialenosť medzi týmito dvoma bodmi musí byť 330 cm. Odporučená výška bodov je 100-125 cm. V prípade väčšej vzdialenosti odporúčame použiť predlžovacie laná. Pred inštaláciou závesného lôžka sa presvedčte, či vami vybrané body majú dostatočnú nosnosť,  minimálne 110 kg. Pred každým použitím závesného lôžka skontrolujte či sú všetky jeho časti dostatočne pevné a nepoškodené.

Závesné kreslo sa pripevňuje o jeden pevný bod, ktorým môže byť konár stromu, konštrukcia altánku, trám alebo strop v miestnosti a pod. Pred použitím sa presvedčte či má vybrané miesto dostatočnú nosnosť, min. 110 kg. Upevňovacie prostriedky treba zvoliť podľa materiálu,na ktorý plánujeme závesné kreslo umiestniť. Rovnako sa presvedčte či vami zvolené upevňovacie prostriedky (skoby, laná, karabínky a pod.) majú  dostatočnú nosnosť, min. 110 kg.Závesné kreslo (hamock chair) sa pripevňuje ne jeden pevný bod v exteriéry alebo interiéry. 

Bezpečnostné pokyny: Závesné lôžka a kreslá sú určené na pokojný odpočinok. Pri používaní sa pohybujú samovoľne miernym hojdavým pohybom. V žiadnom prípade nesĺužia ako hojdačka. Deťom treba dostatočne zreteľne vysvetliť ako a na čo sa závesné lôžka a kreslá používajú, v každom prípade nenechávajte maloleté deti v závesných lôžkach a kreslách bez dozoru.

Ošetrovanie: Zabráňte dlhodobému pôsobeniu slnečného žiarenia a dažďa na Hammock, čím môžu prísť k neprimeranému vyblednutiu farby Závesné kreslá a lôžka skladujte v suchej miestnosti, pred odložením sa vždy uistite či je výrobok dokonale vysušený. Ošetrujte ručným praním pri teplote do 30˚C.

PDF ošetrovanie závesných kresielNávod na údržbu záhradných kresiel a lôžok

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia