null

Kategórie
 
 
 
 
 

Ako správne používať slnečník s hliníkovou konštrukciou

Hliníkový slnečník HawaiŠiroký sortiment slnečníkov s hliníkovou konštrukciou umožňuje vybrať si vždy ten správny model na každú terasu. Najjednoduchší model je základný slnečník Elise s kľukovým mechanizmom a možnosťou naklápania. Vhodný je najm na malé terasy alebo k lehátkam. Výhodou slnečníkou Elise je, že sú pomerne ľahké a dá sa s nimi jednoducho manipulovať. Z pohľadu stolovania v záhrade určite oceníte závesný slnečník Roma bez stredovej tyče. Konštrukčne najvyspelejšie sú elegatné modely Hawai. Konštrukcia týchto masívnych slnečníkov umožňuje naklápanie zvisle, resp. u vybraných modelov zvisle a vodorovne súčasne. Slnečníky Hawai sú ponuke sú vo viacerých veľkostiach a farebných prevedeniach.

Bežná údržba: Konštrukcia slnečníka sa čistí vlažnou vodou a bežnými prostiedkami na umývanie riadu. Je nevyhnutné udržiavať konštrukciu čistú tak, aby sa s  kľukami a všetkými pohyblivý konštrukčnými prvkami dalo voľne manipilovať. Pri manipulácií so slnečníkom nepoužívajte neprimeranú silu. V prípade potreby použite silikónový alebo teflónový sprej. Poťah čistite ručne hubkov alebo jemnou kefkou, vlažnou vodou alebo jemným mydlovým prostriedkom. Zložený slnečník upevnite o konštrukciu upevňovacím pásom. Ak tento nie je súčasťou poťahu alebo balenia je možné použiť pružné upevňovacie lano. V nepriaznivom počasí sa odporúča používať nepromokavý obal na slnečník. Ak slnečník zmokne mal by sa čo najskôr rozložiť a dôkladne vysušiť. Pred zimným uskladnením sa uistite či je slnečník dôkladne vysušený zbavený nečistôt. Zložený slnečník voľne upevnite ku konštrukcii, najlepšie pružným upevňovacím lanom a uskladnite v suchej miestnosti. Ak takúto možnosť z priestorových dôvodov nemáte je nevyhnutné použiť nepremokavý obal. Tento príliš tesne neuťahujte ani neutesňujte. V takomto prípade sa odporúča slnečník občasne rozložiť, skontrolovať resp. vysušiť.

Bezpečnostné pokyny: Slnečník nepoužívajte vo vetre. Ak slnečník dlhodobo nepoužívate, večer alebo ak odchádzate z domu slnečník vždy zavrite a zaistite. Slnečník neslúži na ochranu pred dažďom. Slnečník vytvára tieň ale neposkytuje ochranu pred UV žiarením. V tieni slnečníka je nevyhnutné používať ochranný opaľovací krém zo zodpovedajúcim UV faktorom.So slnečníkom nesmú manipulovať deti. Zabezpečte aby sa deti nešplhali na konštrukciu slnečníka alebo sa so slnečníkom žiadny spôsobom nezabávali. Pod slnečníkom ani v jedho blízkosti negrilujte ani nemanipulujte s otvoreným ohňom. Lietajúci popol a iskry môžu slnečník poškodiť aj s väčšej vzialenosti. Na konštrukciu slnečníka nevešajte žiadne predmety okrem doplnkov určených pre daný typ slnečníkov, napr. osvetlenie. Pri prvom otvorení slnečníka sa dôsledne riaďte pokynmi uvedenými v návode, ktorý je súčasťou balenia. Ak tento návod z akéhoľvek dôvodu chýba, môžete si ho stiahnuť vo formáte PDF. (Viď. nižšie.)

Zaťaženie slnečíka: Každý slnečník musí byť dostatočne zaťažený. Ak nie je pri výrobku uvedené inak, na jednoduché slnečníky so stredovou tyčou a maximálnym priemerom 300 cm odporúčame záťaž min. 50 kg. Závesné slnečníky Roma alebo Hawai sa dodávajú s krížovým podstavcom na záťažové platne. Na zaťaženie slnečníka je nevyhnutné použiť vždy všetky štyri platne. Minimálna hmotnosť jednej platne by mala byť 25 kg, spolu 100 kg, rozmery cca 50 x 50 cm.

Upozornenie: Výrobca nezodpovedá za žiadne škody spôsobené nesprávnou manipuláciou a nedostatočným zaťažením slnečníka. Ako aj používaním slnečníka počas nepriaznivých poveternostných podmienok (vietor, dážď, sneh, búrka a pod.

PDF slnečník HawaiNávod na montáž a údržbu slnečníka Hawai a Hawai II


PDF slnečník Roma
Návod na montáž a údržbu slnečníka Roma


PDF slnečník Elise
Návod na montáž a údržbu slnečníka Elise


PDF slnečník MonacoNávod na montáž a údržbu slnečníka Monaco

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia